95% ממחלות הסרטן אינן קשורות לגורם תורשתי
אחת השאלות שנשאלות לרוב ע"י המטופלים היא האם המחלה שהם חולים בה היא תורשתית? הרבה חולים שסובלים ממחלה סוכרת, טרשת עורקים, יתר לחת דם או סרטן טוענים שקבלו את המחלה בתורשה מההורים.

דר Goel טוען שבגיל מבוגר התורשה משחקת תפקיד בפחות מ-5% מהמקרים של סרטן, וקרוב לוודאי גם במחלות אחרות כגון סוכרת ועוד.

חברות התרופות הן שדוחפות את האמונה ש"תורשה" קשורה למחלות אלו כדי לתת לציבור הרגשה שהתופעה נמצאה מחוץ לשליטה שלנו. אם האימא הייתה חולת סרטן הבן או הבת נמצאים "בסיכון גבוה" לחלות ממחלה זאת גם כן. תאוריה זאת לא מקרית. היא מזינה הרבה פקידים, רופאים ומעבדות לביצוע הרבה בדיקות כדי לחפש את הגורם של "סיכון גבוה". אולם האמת הוא שלעתים רחוקות נמצא הגן שקשור למחלה וב-95% של המקרים לתורשה אין שום קשר עם המחלה הנוכחית.

רובנו נולדים עם גנים תקינים אולם במהלך החיים מבנה הגנים מושפע מגורמים סביבתיים ומאורך חיים(1) המשנים את מבנה הגן, פוגעים בחלוקה תקינה של התאים ומכינים את הקרקע להתפתחות של תאים סרטניים. החדשות הטובות הם שלאחר שאנו יודעים שהתאים מושפעים מגורמים סביבתיים, אנו יכולים לשנות את אורך החיים והסביבה בצורה חיובית וכך למנוע את התפתחות של סרטן.

כדי לבסס את התאוריה של ד"ר Goel הוא מעלה נקודה חשובה מאוד. קיימים מזונות מסוימים שיכולים להגן על הגנים ומונעים מהם להפוך לתאים סרטנים. אחד החומרים כאלה נקרא תבלין כורכום, שמכיל פוליפנול שנותן לתבלין את הצבע הצהוב.

מחקר חדש על השפעת הכורכום נעשה במרכז רפואי Ceder-Sinai . החוקרים פיתחו מולקולה חדשה מכורכום שמגנה ובונה מחדש תאי מוח שנפגעו אחרי שבץ. (2) בנוסף החוקרים מצאו שכורכום מוריד את רמת הדלקת ע"י ירידה בעומס החמצני של חולים עם מחלת אלצהיימר (3). ד"ר Goel שאל אם כורכום יכול גם להגן נגד מחלת סרטן. במחקר שפרסם ב-Gastroenterology הוא בדק השפעה של ריכוזים שונים של הכורכום על שלושה סוגים שונים של תאי סרטן מעי הגס. ד"ר Goel הראה שינויים ב-DNA שמעוררים פעילות של גנים מסוימים המונעים מתאי סרטן להתרבות ולהתפתח.(4). בנוסף הכורכום משפיע נגד דלקת בסביבת תאי סרטן המעי הגס על ידי דיכוי על האנזים Cox-2, אנזים שמעורר את התפתחות התאים הסרטניים (5).

למרות שהמחקרים מראים שניתן למנוע את התרבות תאי סרטן בתנאי מעבדה, נעשים מחקרים נוספים עם מנות גדולות של כורכום אצל נשים וגברים במטרה לברר אם ניתן לטפל במחלת סרטן לסוגיה השונים.

בברכת בריאות טובה

Dr Alexander Arditti MD T

Tel 050-4434292  

References:

1.    Herceg Z et al. Epigenetic mechanisms and cancer: An interface between the environment and the genome. Epigenetics 2011 Jul 1;6(7);804-9 21758002

2.    http://www.cedars-sinai.edu/About-Us/News/News-Releases-2011-/New-Hybrid-Drug-Derived-from-Common-Spice-May-Protect-Rebuild-Brain-Cells-After-Stroke.aspx

3.    http://www.cedars-sinai.edu/About-Us/News/News-Releases-2010/Hallmark-Alzheimers-Disease-Changes-Found-in-Retinas-of-Humans-and-Imaged-in-Live-Animals.aspx

4.    http://www.gastrojournal.org/article/S0016-5085(10)61608-3/abstract

5.    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11566484


חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים