תלונות הנובעות מבעיות במערכת העיכול
צרבת, בחילות, והקאות, עצירות, שלשולים בטן נפוחה וגזים הם סימפטומים שנובעים מסמפר סיבות: מלבלב שאינו מפריש אנזימים בכמות מספקת, כיס מרה שאינו מפריש די מרה או שינוי בפלורה החייקים המעיים שלא תורמים אעיכול המזון. כאבי בטן נובע מכך שהמעיים רוצים להפטר מחומר מסוים או חומר רעיל שגורמים להגברת התכווצויות המעיים.

הצרבת, נובעת מרפקולס או תהליך של חזרת חומצות הקיבה לכיוון הוושט, הוא תהליך הגורם לדלקת בחלק התחתון של הושט. לעיתים, הצרבת נובעת מחולשה של הסוגר העליון של הקיבה, לעיתים האוכל שאוכלים איננו "בסדר" (טריות וכו') ואז הקיבה מתכווצת עד כדי כך שהתוכן שלה עולה למעלה.

תרופות כמו אספירין גם הן גורמות לצרבות עקב ייצור מוגבר של מיצי קיבה שעולה כלפי הוושט. גם אנשים שמנים, יש להם לחץ מכני חזק מאד לפעמים, כלפי מעלה. ארוחות עמוסות מדי תורמות אף הן לתופעה זו. לנשים בהריון, עקב שינויים הורמונליים וחולשת הסוגר העליון הנובעת מהם, עולה תוכן הקיבה מעלה פעמים רבות.

הסיבוכים:
דלקת בוושט שבשלב מסוים יכולה להפוך ולשנות את האפיתל בוושט ולהפוך לממאירה, (סרטן בוושט).

הטיפול:
כדורי לוסק, טגמד או הנחיות לשינוי בתזונה.
המנעות מארוחות גדולות, לבדוק מהי הרגישות הספציפית, להמנע מאוכל מטוגן שגורם להפרשה מוגברת של מיצי מרה לפירוק השומנים ומיץ קיבה. המלצה: לאכול הרבה ירקות המבושלים בישול קל כי ע"י כך הם מנטרלים את מיצי הקיבה.

חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים