סודות לאריכות חיים
מהי הזדקנות?
הצטברות של שינויים ביולוגים שונים בתוך רקמות הגוף שלנו המגבירים את הסיכוי למוות. לפני 50 שנה ד"ר הלמן חקר וגילה שאנטי אוקסידנטים מגבירים את יכולת הריפוי בגוף, מאריכים חיים ומונעים מחלות הקשורות לפגיעה של רדיקלים חופשים בריקמות כמו: דמנציה, טרשת עורקים, אלצהיימר. אלו מחלות שמתפתחות עם השנים עקב ירידה ביכולת של הגוף לנטרל את רדיקלים החופשים ולמנוע אותם.

גישה ברפואה קונבנציונאלית:
קיימים הרבה ספרי הדרכה לרופאים המורים איך לטפל במחלות המופיעות באנשים מבוגרים וכולם עובדים לפי אותה שיטה. לדוגמה תרופות כימיות להורדת הכולסטרול בדם. גישה זו היא סימפטומיתית בלבד והחולה יחזור אל הרופא אחרי זמן מה עם חסימה כלשהי בעורקים הדורשת ביצוע צנתורים נוספים. בעידן המודרני קשה לשכנע את משרד הבריאות, את הרופאים ואת מוסדות המדע להרים תוכניות למניעת מחלות. לוקח זמן עד שמצליחים לשנות את התפיסה הישנה של משרד הבריאות ושל הרופאים לגישה חדשה של רפואה מונעת משולבת..

אם התזונה שלנו אינה נכונה, מצטברים בגופנו חומרים רעילים שפוגעים בגנטיקה שלנו וגורמים לפגיעה (מוטציה) של DNA ולהתפתחות ראשונית לסרטן. לאחרונה מצאו חוקרים בריטים שהשמנת יתר מהווה סיכון גבוה מאוד להתפתחות של סרטן בערמונית, שד ומעי הגס. הסיבה לכך קשורה, בין היתר,בכך שהשמנת יתר גורמת לגוף לאבד את היכולת לנתרל את הרדיקלים החופשים הגורמים לפגיעה ב DNA ולמוטציות. .פרופ' ירדן יוסף דיקן המחלקה לביולוגיה במכון ויצמן קובע שאחוזים רבים מהתחלואה במחלות שונות אינם נובעים רק מפגמים גנטיים, אלא גם מאורח חיים לא בריא, מתזונה ליקוייה.

מאפייני ההזדקנות:
1 האטה בחילוף חומרים בגוף – METABOLISM
זו אחת הסיבות מדוע אנחנו מתחילים להרגיש עייפות. כשבן אדם בן 50 מתחיל להתלונן על עייפות ונשלח לבצע בדיקות מעבדה ובדיקות לב מתוך מחשבה של הרופא שתפקודו נחלש. אולם ברוב המיקרים, תפקוד הלב תקין, ובעצם מדובר בירידה במטבוליזם של הגוף( כבד, ריאות, עיכול). ניתן לבדוק זאת בצורה פשוטה: מדידה הטמפרטורה של הגוף על ידי מד חום: טמפרטורה נורמלית: 37 מעלות פלוס מינוס 0.2 (37.2-36.8 מעלות) לעתים הטמפרורה יורדת מתחת ל .36.5 מעלות ואפילו פחות. מצב זה מורה שהפעילות המטבולית (חילוף חומרים) מועטת באופן ניכר ברקמות הגוף.
תופעה זו נובעת מירידה הדרגתית ביצור אנרגיה (ATP) ) בתוך המיטוכונדריה.

(מקום בו מיוצר מולקולות של אנרגיה ATP הנחוצים לבצע פעילות ביוכימיות שונות בתוך התא). כתוצאה מהרדיקלים נחופשים. תזונה לא תקינה מעוררת ייצור של חלבונים המעוררים תהליכים " דלקתיים" ( רדיקלים חופשיים) בתוך התאים.

המיטוכונדריה משתמשת ב O2 ליצור אנרגיה וזה גם זה המקור העיקרי לייצור של רדיקלים חופשיים.
לפעילות תקינה של המיטוקונדריה דרוש: Bcomplex , acetyl-L-carnitine, חומצה אלפה ליפואית ו-coenzyme Q10

הרדיקלים החופשיים:הם אלקטרונים שמשתחרים ממולקולת החמצן בשעת יצור ה-ATP, הם מתחברים לחלבונים בתוך התא, ומקלקלים את פעילות החלבונים והאנזימים שנמצאים בתוך התאים ובנוסף פוגעים בממברנת התא ובאנזימים והחלבונים של המיטוקונדריה עצמה . לכן התא זקוק לרענון מתמיד של החלבונים ואנזימים.

לכן אם נאכל אוכל בריא עם הרבה ירקות ופירות (מקור האנטי-אקסידנטים). וננטרל את הרדיקלים החופשיים ניקח את הויטמינים ו סוג B . מגיל 40-50 המטבוליזם שלנו יהיו בסדר ויפגע פחות.
יש לציין שבגיל זה הגוף מייצר גם פחות coenzyme Q10 וחומצה אלפה ליפואית.גם מתחילים לקבל תרופות ללחץ דם ולהורדת כולסטרול שגורמים לפגיעה נוספת ביצור עצמי של חומרים אלה ולכן בגיל 50 אנו זקוקים להתחיל עם התוספים אלה.

מקור נוסף של הרדיקלים החופשיים שנכנסים לגוף הם קרינה, שמש, עישון, מזון מטוגן, תהליך דלקתי. כל זה משפיע על מבנה ה- DNA ועל המבנה של החלבונים .

סוד מס' 1
 1. להחזיק את המיטוכונדריה פעילה כל הזמן.
 2. לאכול תזונה אנטי דלקתית ( פחמימות פשוטות מחוץ לתפריט, רצוי לאכול פחמימות מורכבות חיטה מלאה, לחם מלא, ירקות קטניות..) כיוון שהם מעורבבות עם חלבונים וסיבים שמאפשרים ספיגה איטית של פחמימות.
 3. חומצות שומן חיוניות – אומגה 3 נבטים. קרויטנידים.
 4. תוספי תזונה : חומצה אלפא ליפואית, קואינזים Q10,אציטיל L קרניטין, ויטמין B ו- Cenergy .

מאפייני הזדקנות: 2 חוסר שליטה על רמת הסוכר בדם

אנחנו נראים יפים כצעירים ופחות יפים בהתבגרות שלנו. הסיבות:
חוסר שליטה על רמת הסוכר שלנו בדם גורמת לרמות גבוהות של אינסולין בדם.
עם רמות גבוהות של אינסולין בדם, הסוכר הופך לטריגליצרידים ולשומן. כי האיסולין הוא הורמון שמייצר שומן. אם נעשה בקורת על כמות הפחמימות שאנו אוכלים אנו נהיה פחות שמנים .וכדי להקטין את ההפרשה של אינסולין אנו צריכים לאכול עד מ- 150 גר פחמימות מורכבות ביום.
השמנת יתר- גורם ללחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, בעיות במפרקים, בעיות לב ועוד.
גבר שמן מעלה את רמת האסטרוגן בדם- השומן שנאגר הופך את טסטוסטרון לאסטרידול ואז הוא מתחילים לגדל שדיים ולסבול מהפרעות במתן שתן כתוצאה מהגדלת הערמונית.
עיכוב בהתחדשות של התאים- השמנה גורמת לניוון של הרקמות, העור, הסחוס.. לכן להרבה אנשים שמנים סובלים מבעיות בבירכיים, בפרקים. וזקוקים להחלפת הפרקים הנגועים.
השמנה גורמת גם לתופעה של כבד שומני ( הנובע מאכילת יתר של פחימות ושומנים) . כתוצאה של אגירת שומן בתאי הכבד, הוא אינו מסוגל לנטרל את הרעלים בגוף, ולכן אנו מרגישים עייפות והרגשה כללית לא טובה.

סוד מס' 2
לשלוט ברמת הסוכר בדם.
שינוי בהרגלי אכילה.
דיאטה ים תיכונית - מאפשרת שליטה ברמת הסוכר מכיוון שמורכבת בירקות, הודו, בשר, גרעינים, פירות, דגים, עוף..
להימנע ממזונות פרו- דלקתיים : מוצרים תעשייתים, מטוגנים, סוכרים פשוטים ועמילן, תוספי צבע, וכו'. (כאשר ילד אוכל סוכריות בצבע צהוב זה עלול לפגוע בתפקוד המוחי של הילד ולגרום להפרעות בקשב וריכוז.) רצוי להימנע מפלאפל, שניצל מטוגן אוכל מוכן בשווקים. המיקרוגל הורס את המרכיבים החיונים שיש במזון: ויטמינים מינרלים.

לאכול מנות קטנות. גם בבית רצוי לאכול פחות , נשים בבקשה תנו פחות אוכל לבעליהן.
ארוחה אחרונה ב- 6-7 בערב. הסיבה לכך היא שכל ההורמונים מופרשים בלילה כשאנו ישנים. שינה עמוקה. אם אוכלים ארוחה גדולה רמת הסוכר והאינסולין בדם עולות והפרשה של הורמונים בלילה נפסקת. אם אנו מתרגלים למשטר של ארוחות גדולות לפני השינה, במשך זמן רב, אנו עולים המשקל באופן משמעותית (ההורמונים שורפים קלוריות !!).

דיאטה ים תיכונית:
המורכבת מירקות מכל הסוגים ללא הגבלה: ירקות צבעוניים, עגבניות, עם שמן זית, ברוקלי, דלעת , גזר
2-3 מנות פרי, תותים, חומציות, דובדבנים וכ' , דגים בשר עוף או הודו

חשיבות הדיאטה הים תיכונית:
1. מאפשרת איזון טבעי בין הסוגים השונים של פחמימות, שומנים וחלבונים.
2. גורמת ליציבות ברמות הסוכר בדם וסיוע לאיזון האינסולין
3. חיזוק המערכת החיסונית, מסייע ליציבות ה- DNA ותפקוד הגופני והמנטאלי.
4. מדובר במזונות טבעיים במקום מזונות מעובדים ומזוקקים.
5. מורכב בשפע של ויטמינים מינרלים נוגדי חמצון סיבים תזונתיים וחומרים אנטי סרטניים.

מאפייני ההזדקנות: 3 ירידה הדרגתית ביצור עצמי של הורמונים

אחרי גיל 50 .רמת ההורמונים השונים בגוף יורדת באופן משמעותי וכך מופיעות תופעות גופניות שגורמות ל:
 • בריחת סידן בעצמות
 • ירידה בחילוף חומרים
 • ירידה בדחף מיני
 • התקמטות העור
 • הפרעות בתפקוד המערכת הקוגניטיבית
 • ירידה בגמישות הפרקים.
 • הופעות של יתר לחץ דם, סוכרת, עליה במשקל .
 • ירידה הדרגתית בייצור עצמי של הורמונים:
ההורמונים מיועדים ליצור חלבונים, ומסרים כימיים שונים המיועדים לתפקוד התקין של התא. בכל קטע של DNA יש רצפטור (קולטן) של הורמון שמעביר פקודה לייצור את החומרים הביולוגים אלה, מן רענון כזה. ההורמונים העיקרים מלווים אותנו מרגע לידתנו. בגיל 50 לערך הגוף מתחיל להאיט את קצב יצור ההורמונים זה גורם לירידה בפעילות המטבולית בתאים ובכלל בכל המטבוליזם של הגוף..

יש באפשרתנו לנסות ולחקות את הטבע. כדי שתהיה לנו הרגשה אישית טובה יותר וגם למנוע התפתחות של סימפטומים של:מנאפוזה כמו גלי חום, יובש, בריחת סידן עצבנות יתר, הפרעות בזיכרון או דיכאון, השמנה מחלות לב, וכו' אצל אישה. השינויים חיצונים בגוף כמו ניתוחים פלסטים או משחות למינהן לא ייפתרו את הבעיות, הפתרון יבוא רק מבפנים.
.גם אצל הגבר מתחיל תהליך של ניוון , חוסר חשק מיני, מראה עם שדיים, כרס.הפרעות בזיכרון ירידה בדחף המיני יכו'...

סוד מס 3 טיפול הורמונלי חילופי

השאלה היא מה לעשות:לנוכח השינויים ההורמונלים. הגישה צריכה להיות כדלקמן
להחזיר את ההורמונים לרמתם הטבעית על ידי הורמונים זהים להורמונים של בני-אדם ולבדוק בתוצאות בדיקות המעבדה. הורמונים מסוג זה מזוהים על ידי הגוף כחומרים משלו ולא מפתחים תופעות לוואי הקורות לאלה שנוטלים תרופות הורמוניליות סינטתיות. ( ידועים הסיבוכים של נשים צעירות הנוטלות גלולות למניעת הריון כגון: קוצר נשימה). ההורמונים הסינטטיים לא מומלצים, מאחר שגורמים לכבד לייצר מטבוליט של אסטרגן שנקראה 16OH אסטרדיול. חומר זה מסרטן וגורם לקרישיות יתר ול CVA או התקפי לב. לדוגמה להורמון סינטטי PREMARIL .

תרופה זאת היתה בשימוש שנים רבות ולאחרונה פורסמו את תוםעות הלוואי של התרופה שגרמו לנזקים בריאותים רבים אצל האישה. הסיבה לכך היא שהתרופה מופקת משתן של סוסות בהריון, לכל הדעות האסטרוגן של הסוסות לא מתאימות לאלה של בני האדם.

הורמונים של בני אדם זהים למה שהפרשנו כל החיים כלומר הורמונים הומאניים יש להם יתורונות בולטים כי הגוף אינו מתנגד להשפעתו ולא מפתח נגדו תופעות לוואי, בנוסף ניתן לע קוב אחרי רמתם בבדיקות מעבדה. אין בכוונתנו להחזיר לאישה את מחזור החודשי, אלא לתת מינונים קטנים של הורמונים ביולוגים המשפרים את המצב הגופני והמנטלי ומונע מחלות כתוצאה של מחסור הורמונלי. ניתן להשתמש גם בהורמונים זהים של בן-אדם לגברים בהתאם לבדיקות המעבדה.

השאלה היא כיצד מייצרים את ההורמונים הביולוגים?. היצור של הורמונים ביולוגים היא שונה מהיצור של הורמונים סינטטים. לדוגמה במכון ויצמן מייצרים את הורמון הגדילה , בצרפת מייצרים הורמון אסטרגן למנפאוזה. מכייון שאני יודעים איזה גן ובאיזה קטע של DNA התאים המתאימים בבלוטות מייצרים את ההורמונים.הצליחו לקחת את ה קטעים אלה של DNA ולהשתיל אותם בחיידים בדרך כלל חייקי E. Coli . כאשר חייקים אלה נמצאים בתוך תרכובות מזון מיוחדים הם מתרבים ומייצרים את ההורמון הביולוגי המתאים. וכך האישה והגבר מקבלים אסטרוגן או טסטוסטרון זהים לזה של בני אדם..הורמונים אלה מאושרים על ידי ה FDA ונמצאים בשימוש הולך וגדול ב בארה"ב. כמובן דורש מרשם של רופא.

3. פעילות גופנית – הפעילות גופנית מעוררת את ההפרשה של ההורמונים
4. אוכל רווי בחלבון לפני השינה וללא בפחמימה גם מעורר את הפרשת הורמונים בשינה.

מאפייני ההזדקנות: 4 סטרס

ידוע שסטרס ממושך גורם לעליה ברמת האדרנלין בדם,עליה ברמת הקורטיזולול עליה בלחץ הדם. בנוסף סטרס מתמשך מחליש את הפעילות של מערכת החיסונית וכך יש נטיה לסבול ממחלות זהומיות ומסרטן.

סוד מס. 4
כדי להוריד את הסטרס אנו צרכים להפסיק לעשון, לשתות קפה ותה או ומשקאות ממריצים שמכילים קפאין מכיוון שהם מעוררים את ההפרשה של אדרנלין. במקום תה תשתו תה ירוק או תה צמחים בלי קפאין שמרגיע. גם פעילות פעילות גופנית
יוגה מדיטציה, סאונה ותרגילי נשימה מרגיעים וזה בא על ידי ביטוי בירידה בלחץ הדם שנשאר יציב. תוספי תזונה כמו גאבא וחומר מרגיע, כמו פסיפלורה יכול לסייע.

מאפייני ההזדקנות 5- ירידה בפעילות של מערכת חיסונית
הפעילות של מערכת החיסונית יורדת עם השנים באופן הדרגתי, כשמזדקנים אנו חולים יותר במחלות זהומיות שונות, אנו סובלים בעיקר ממחלות וירליות שמשכיבות אותנו במיטה יותר זמן מאשר כשהיינו בגיל צעיר. מצב זה נובע ממספר סיבות: תזונה לקויה.,מחסור בוויטמין D – חשיפה מועטה לשמש.-,רמה נמוכה של DHEA ומחסור בוויטמין B

סוד מס. 5 - שיפור בפעילות מערכת החיסונית
אנו יכולים להשיג שיפור הדרגתי בפעילות של המערכת החיסונית אם ננקוט בפעולות הבאות:
א. לאכול מזונות " אנטי-דלקתיות" כגון פחמימות מורכבות עשירים בסוכרים ביולוגים ( 150-160 גרם/יום).
ב. לבדוק רמת הויטמין 3D= חשיפה מבוקרת לשמש.( להשתמש קרם להגנת שמש מספר 10 ). במידה
שהבדיקות המעבדה מעידה על רמות של פחות מ 60 פיקוגרם יש לקבל תוספת של ויטמין D.
ג. פעילות גופנית יום-יומית משפרת משמעותית את הפעילות של מערכת החיסונית.
ד איזון הורמונלי בגוף וטיפול הורמונלי חילופי לפי הצורך בהתאם לתוצאות בדיקות המעבדה.
ה.לעתים אנו יכולים לקבל תוספי מזון שמכילים חומרים טבעים הידועים ביכולתם לעוררו את הפעילות של מערכת החיסונית..

מאפייני ההזדקנות : 6 חוסר פעילות גופנית:
חוסר תנועה ופעילות גופנית גורמת במשך הזמן להשמנה יתר, ירידה בהפרשת הורמונים, ירידה בפעילות של מערכת החיסונית, עצבנות יתר, ירידה בפעילות של המיטוקונדריה.

סוד מס. 6 פעילות גופנית מסודרת:

קיימים מספר כללים לביצוע פעילות גופנית מהנה שתגרום להתמדה במשימה:
א. עדיף לבצע את הפעילות הגופנית בבוקר או בערב. שעות הצהוריים בקייץ הן שעות לא מתאימות לפעילות גופני מחוץ לבית אולם אפשר לבצע אותו במקום סגור וממוזג.
ב. מספיק 30-45 דקות הליכה מהירה ולפחות 150 דקות בשבוע.
ג. תוך 30 דקות אחרי המאמץ, לאכול ארוחה בעיקרה חלבונית עם אנטי אוקסידנטים.
ד. יש להמנע מאכילת פחמימות לפני הפעילות הגופנית מכייון שמעלה את רמת הסוכר והאינסולין, והם מונעים הפרשת הורמונים בשעת המאמץ.

לסיכום:
במהלך חיינו אנו מפתחים את מאפייני ההזדקנות מס 1 + 2 + 3 +4 + 5 + 6 = שמובילים אותנו ל- מחלות, כגון השמנה, יתר לחץ דם, סוכרת, שומנים גבוהים בדם, מחלות בפרקים ובעמוד השדרה, קטרקט, ניוון הרישתית ועיוורון, שטף דם במוח, מחלת אלצהיימר, מחלת פרקינסון, דמנציה, מחלת בלוטת התריס, טרשת עורקים בצואר, בעורקי הלב, באבי העורקים ובעורקים ברגלים, סרטן, הגדלת הערמונית וכו'.

ניתן להאט את תהליכי ההזדקנות עם ננקוט בכל 6 הסודות שתיארתי ביחד. אם ניקח רק אחד או שניים מכל ההמלצות, התוצאה תהיה חלקית בלבד.. בהצלחה

 

חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים