הקשר בין מחלת סוכרת לסרטן

אני אספר לכם אירוע אישי. לפני כ-20 שנה, בהיותי בן 55 שנה ורופא בכיר בבית חולים קפלן, גיליתי שאני סובל מסוכרת. בתקופה זאת טיפלתי בעצמי גם ביתר לחץ דם ובשומנים גבוהים בדם.  כפי שאני הסברתי לחולים שלי, גם אני הקפדתי על דיאטה דלת שומן ולקחתי את התרופות  בצורה מסודרת. לשמחתי במשך תקופת מסוימת השומנים חזרו לערכים נורמליים אולם כל זה היה כיסוי עיניים. הייתי כ-15 ק"ג עודף במשקל ובגובה  185 ס"מ והייתה לי כרס די בולטת בדומה למרבית העמיתים בגילי.

בתקופה זאת, גם התחלתי לקחת metformin , תרופה חדשה שיצאה לשוק המטפלת הסוכרת מסוג 2 . בניסיון להוריד את רמת הסוכר בדם בסוכרת מסוג II,, הלבלב מייצר כמות גדולה של אינסולין. האינסולין דוחף את הסוכר לתוך התאים. אולם במצב זה,  הסוכר הגבוה בדם לא מנוצל עד הסוף ובמקום זה האינסולין הופך את הסוכר לתאי שומן. בנוסף גם הכבד משתתף ב"חגיגה" ומייצר מחלבונים כמויות גבולות של סוכר שנשפכות למחזור הדם. כתוצאה משני הגורמים אלה, רמת הסוכר בדם אינה יציבה. למעשה הכבד מייצר שלוש כפעמים יותר סוכר מאשר אצל אדם ללא סוכרת (1). היום אנו יודעים שתפקידו של ה-metformin הוא להקטין את יצורו של הסוכר על ידי הכבד במחלת סוכרת מסוג  II (2). השפעה זאת של ה-metformin גורמת לכך שהלבלב מפריש פחות אינסולין וגם משפר את הפעילות של באינסולין עצמו וגורם לירידה נוספת ברמת הסוכר בדם(2). מתן metformin 500 מ"ג שלוש פעמים ביום מוריד את רמת הסוכר בדם בכ-25% (3).

הבעיה הייתה שהאינסולין מוגדר כ"הורמון המוות" מכיוון שאם רמתו בדם נשארת גבוהה, הוא גורם לנזקים בכלי דם הקטנים(4-5), לפגיעה ולשינוי במבנה התקין של הגנים וכך מכין את הקרקע להתפתחות של מחלת סרטן(6-7) והופך את הסוכר לתאי שומן וגורם להשמנת יתר(8-9). במשך כ-5 שנים הבאות לא הייתה לי אפשרות לרדת  במשקל, הסוכרת לא הייתה מאוזנת כלל למרות כל המאמצים שלי והרגשתי עייפות הולכת וגוברת. התשובה הסופית לכל המהלך זה הגיעה כאשר יום אחד בגיל 60 גיליתי שחליתי מסרטן הדם . המעגל נסגר. בתקופה זאת לא היה ידוע על הקשר בין אינסולין ומחלת סרטן ולכן לא הייתה לי כל אפשרות לקשר ביניהם. היום אנו יודעים שתאי סרטן הם הצרכנים הגדולים ביותר של סוכר הדרוש להם ליצור אנרגיה כדי להתרבות במהירה ולהתפשטות. לעומת זאת החמצן מהווה מכשול להתרבותם(10).

הטיפולים נגד מחלת סרטן הדם היו קשים. הפרוגנוזה לגבי המחלה זאת הייתה עוד יותר קשה: נשאר לי לחיות בין 2-4 שנים.  ראשי עבד בקצב מטורף, השאלות היו רבות עד שיום אחד שאלתי על העצמי למה האדם ואני בפרט סובל מכל המחלות אלה?, מה קורה בתוך הגוף שלי שמתרחשים כל השינויים האלה?, למדתי רפאוה כדי לגלות מחלות ולתת טיפול אולם ברוב המקרים,  פרט לאנטיביוטיקה, הטיפולים אלה לא מרפאים את המחלות כלל!! והיו שאלות רבות אחרות. בניסיון לענות על שאלות אלה, הלכתי לספריה של בית החולים ונתקלתי בספר חדש שהגיע לספריה זמן קצר לפני: :Endocrinology of Aging (11) . הספר ריתק אותי במשך כל הלילה כאילו קראתי ספר בלשי וגיליתי שבתקופת זאת של החיים שבה אני נמצאת התרחשו בגופי שינוים משמעותיים שגרמו להתפתחות של כל המחלות שסבלתי בתקופה זאת. לא נותר לי אלה לבצע בדיקות דם במעבדה של בית החולים כדי לבדוק האם השינויים שמתוארים בספר נמצאים אצלי. אחרי יומיים של מתח אדיר קבלתי את התוצאות והכל היה נכון והתאים בצורה מושלמת למצבי. לא נותר לי אלה לתקן את המצב ולהחזיר את הערכים הבלתי תקינים למצב שהיה קודם בגיל 30.

סיבות להתפתחות המחלות בגיל מבוגר
האדם שחי שנים רבות ביותר על פני כדור הארץ הייתה גב' Jeanne Calment , שבשנת 1996 חגגה את יום ההולדה ה121 שנה.(12). היא לא הייתה מסוגלת להצביע על הסיבות  שאפשרו לה להגיע לגיל מופלג זה אולם אני אספר לכם מה גיליתי בספר זה ואיך הצלחתי להחזיר את הבריאות המלאה לגופי, להתרפא מסרטן, להפסיק את התרופות ולהגיע לאושר רוחני שמלווה את הבריאות.

החל משנות ה-40 לחיינו, הגוף שלנו עובר שינויים הדרגתיים  על ידי מערכות שונות בגוף ובולטים יותק בשנות, ה-50: א. מערכת ההורמונלית, ב. מערכת החיסונית וג. הפסקת חלוקה תקינה של התאים. השינויים שניתנים למדידה על ידי בדיקות שונות נמצאים במערכת ההורמונלית והחיסונית.

א.      שינויים במערכת ההורמונלית הקשורים להזדקנות :

שינויים עם הגיל

הורמון

יורד

Growth Hormone

יורד

IGF-1

עולה

Cortisol

יורד

DHEA

תקין או עולה

Renin

תקין או עולה

TSH

תקין

T4

יורד

T3

עולה

Hormone Parathyroid

יורד

Vitamin D

עולה

LH

עולה

FSH

יורד

Testosterone

עולה

Insulin

עולה

Glucagon

טבלה מס 1 

כאשר אנו נמצאים בשנות ה30 לחיינו,  מערכת ההורמונלית העיקרית נראית להפך הגמור ממה שנראה בטבלה מס 1 ולכן גופני מתפקד היטב, אנו מלאי אנרגיה ותוכניות עתידיות ולכן       כל בדיקות המעבדה  שהרופא המטפל מבצע הינן תקינות. כאשר אנו מגיעים לשנות ה-40, מתחילים להופיע שינויים קלים בבדיקות דם כגון עליה ברמת שומנים בדם, ערכי הסוכר בגבול העליון של הנורמה או מעבר לזה, עליה במשקל, הופעת כרס קטנה  ולפעמים אנו שמים לב שמתעייפים יותר מהר. בשנות ה-50, הרופא מצא שומנים גבוהים בדם והוא נותן תרופות להורדת הכולסטרול, לפעמים נמצא יתר לחץ דם וייתן טיפול לאיזון מחלה זאת. גם אם נקבל כדורים לאיזון הסוכרת. הכרס בולטת. אם  הרופא המטפל יבצע את הבדיקות מטבלה מספר 1, אתם עלולים לגלות שמחלותכם  קשורות לערכים לא תקינים או בגבולות העליון או התחתון של הנורמה של הורמונים אלה. השינויים הורמונליים נובעים מכך שהבלוטות מפסיקות לייצר הורמון מסוים חיוני לתהליכים מטבולים בתוך התה כגון הורמוני המין או שההורמון מיוצר בכמות כדולה יותר מן הנחוץ כגון קורטיזול או אינסולין.

ב. המערכת החיסונית נחלשת עם הגיל כתוצאה משינויים ניווניים של בלוטת Thymus. בלוטה זאת נמצאת מאחורי החלק העליון של עצם החזה ואחראית על הכשרת תאי לימפוציטים  לכך שיהיו מסוגלים לתקוף ורוסים, חיידקים ותאי סרטן. זה מסביר למה האוכלוסייה הבוגרת נוטה יותר לחלות במחלות נגיפיות ממושכות, מזיהומיים קשים יותר של חיידקים וממחלת סרטן לאחר שהלימפוציטים לא הוכשרו כראוי לטפל בהם. ההורמון שמחזיקה את הבלוטה ה-thymus פעיל הוא הורמון IGF-1 שכפי שנראה בטבלה רמתו הדם יורדת .

ג. מדען התא פרןפ' Hayflik גילה ב-1961 שהתאים יכולים להתחלק עד גבול מסוים אודות למנגנון מיוחד שקיים  בגרעין בכל תא  והנקרא .telomere בקטע זה של DNA, קיים  מספר קבוע של כ-50-200 חלקים גנטיים זהירים וכאשר התא מתחלק, נתלש חלק אחד מהם ב- telomere ולכן הוא מתקצר אחרי כל חלוקת התא . אחרי שהתאים התחלקו פעמים רבות וב- telomere לא קיימים יותר חלקים אלה , התא מפסיק להתחלק לתאים צעירים יותר  והרקמה עוברת תהליך של הזדקנות. שינויים אלה מתרחשים במקביל לשינויים הורמונליים וגן כתוצאה מעליה ברדיקלים החופשיים, מולקולות מיוחדות שנוצרים כתוצאה מהתפרקות החמצן וגורמים לנזק ב-DNA ובחלבוני התאים או כאשר הן לא מנוטרלים מספיק בגלל מחסור בוויטמינים, מינרלים וחומרי-נגד חמצון.  .

בחזרה לבריאות שלמה

כאשר גיליתי  שקיים אצלי חוסר איזון הורמונלי במספר מערכות  ומחסור של וויטמינים ומינרלים (בגלל התרופות והתזונה לא נכונה), התחלתי ליטול הורמונים ביולוגים זהים וללה שקיימים בגוף במקום תרופות ביחד עם ויטמינים ומינרלים. הסיבה לכך היא שרציתי לעקוב אחרי כל החומרים שלקחתי בדיקות בדם וזה וכדי למנוע מצב של עודף או חוסר. אם הייתי משתמש למשל בהורמונים סינטטים שהם תרופות לכל דבר ולא זהים לאלה של בני האדם, לא יכולתי לעקוב אחרי רמתם בדם. רציתי שערכים של מרבית ההורמונים וויטמינים החשובים יהיו באמצע העקומה. באופן הדרגתי התחלתי להרגיש יותר חזק למרות הטיפולים נגד הסרטן, רמת השומנים בדם השתפרה והסוכרת נעלמה. לשמחתי יכולתי להפסיק תרופות שקבלתי בבטחה. מה שגרם לי לשמחה האלוהית הייתה נסיגת הסרטן בדם עד כדי כך שהוא נשאר רק בבדיקה PCR חיובית אולם התאים בדם נעלמו. באותה תקופה בבית חולים רמב"ם החל מחקר של תרופה חדשה למחלה שלי וזמן קצר אחרי שנכנסתי למחקר ה- PCR היה שלילית .מה קרה בגופי שהתרחש נס כזה. ההסבר הוא אחד: הפעילות של מערכת החיסונית השתפרה בעקבות הטיפול הורמונלי, ויטמינים ומינרלים עד כדי כך שהצליחה להמית את תאי סרטן. התרופה שקבלתי בסוף השלימה את המלכה כאשר הקרקע היתה מתאימה לך. מאז אני לא חליתי אפילו משפעת כביטוי לכך שמערכת החיסונית פועלת ברמה מיטבית.

תמונה 1 רמת הטריגיצרידים בדם מ-. 2004 עד היום


 תמונה 2 רמת הכולסטרול בדם מ-2004 עד היום


תמונה 3 רמת הסוכר מ-2004 עד יום

 

כך הצלחתי להבריא ממחלת סרטן וממחלות אחרות. כבר כ 10- שנים שאינני  מקבל תרופה כל שהיא ותוצאות בדיקות המעבדה הם תקינות לחלוטין כפי שניתן לראות בתמונה 1 עד 3. בהמשך. התברר לי שהיו רופאים אחרים שעברו תהליך דומה. ד"ר Life הוא הדוגמה הבולטת . בשנים אחרונות התפתחה גם רפואה אחרת שמכוונת למניעת מחלות המופיעות בגיל מבוגר. לשם כך עברתי בהצלחה את מבחנים של החברת אמריקה לרפואה אנטי-אגיינג ומאז אני מטפל בהצלחה חולים עם בעיות שונות שמופיעות בתקופה זו של החיים.

לסיכום: הרפואה המודרנית הולכה לכיוון של גילוי השיניים הביולוגים שמתרחשים בגיל מבוגר ומתקן אותם על ידי חומרים ביולוגים זהים לאלה שקיימים בגוף עצמו. בדרך זאת ניתן למנוע תופעות לוואי שמלוות בדרך כלל שימוש בחומרים סינטטיים ואיתרון חשוב נוסף הוא שניתן לעקוב אחרי רמת החומרים הביולוגים בבדיקות דם. יש לציין שברוב המקרים הרפואה המסורתית משתמשת בבדיקות מעבדה לגילוי מצבים חולניים לדוגמה עליה ברמת הכולסטרול בדם. אולם התרופות שהרפואה מטפלת הבעיה זאת גורית לירידה ברמת הכולסטרול בדם אולם קיימים תופעות לוואי וגרוה מכל לא מונעה את התפתחות של טרשת עורקים וחסימת עורקים.

Dr Alexander Arditti MD

050-4434292 


חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים