היתרונות הבריאותיים של אומגה 3
בשנים אחרונות חלה התעניינות הולכה וגוברת ביתרונות הבריאותיות של חומצות שומן אומגה-3. אפילו מומחים למחלות לב החלו להמליץ על אומגה-3 כדרך הטבעית להורדה הסיכון לחלות במחלות קרדיו-וסקולריות.

בשנים האחרונות, פורסמו מחקרים חדשים שהראו שאומגה-3 יכול להקטין באופן משמעותי את התמותה לא רק של חולים עם מחלות קרדיו-וסקולריות ידועות אלא גם של אנשים ללא מחלה ידועה, ושנראים בריאים לחלוטין. במחקרים הראשונים, החוקרים היו מופתעים לגלות שהיה ניתן להוריד את סיכון למוות מוקדם בכ-85% אם רמת האומגה -3 בדם הגיעה לרמות מיטביות.

המדענים שחקרו את ההשפעה של אומגה-3 אצל חולים עם מחולות לב, מצאו שהחולים עם רמות גבוהות של אומגה-3 נמנע אצלם מוות פתאומי מכל סיבה, לעומת חולים עם ערכים נמוכים של אומגה-3. הסיבה לכך הייתה שחולים עם מחלת לב ורמות מיטביות של אומגה-3 פיתחו פחות הפרעות קצב מסוכנות. כך, הסיכון למוות פתאומי ירד בכ-85%.

המדענים החלו לחקור גם את ההשפעה של אומגה-3 על אנשים ללא מחלות לב. חוקרים נורבגים סיפוקו תוספים של אומגה-3 במינון של 2.4 גרם ליממה של אומגה 3- וגילו ירידה של 47% בתמותה אצל אנשים שקבלו את התוספים לעומת אחרים שקבלו תוסף דמה. תוצאות דומות הושגו על ידי חוקרים מאוסטרליה שהראו ירידה של 44% בתמותה באנשים ללא מחלות לב שקבלו אומגה-3.

איך ניתן להסביר את הירידה המשמעותית בתמותה אצל אנשים שנוטלים אומגה-3. כנראה שקיימים גורמים שונים שפועלים אבל החשובה ביותר הוא שאומגה-3 מכל מקור (דגי ים, שמן מזרעי פשתן או תוסף של שמן דגים) משפיע על מצב של דלקת סמויה שקיימת בגוף בעקבות התזונה המערבית.

שומן אומגה-3 ותסמונת הדלקת כללית: צעדים לחיים ארוכים יותר.

התזונה המערבית מתאפיינת בריכוז גבוה של שומן מסוג אומגה-6 שמגיע מבשר עופות ושומן תעשייתי. בשר בקר הוא עשיר בשומן רוויי, מכיל מעט אומגה-3 ולא מכיל בכלל אומגה-6. היחס המומלץ בין צריכת אומגה-6 ואומגה-3 הוא ל1-עד 4 אולם בדיאטה המערבית שאנו אוכלים מכילה יותר מידי אומגה-6 והיחס הזה מגיע ל 25(של אומגה-6) ל-1 (שלאומגה-3). התוצאה היא שכאשר רמת של אומגה-3 בגוף נמוכה, מתפתח תהליך דלקתי כללי, וזאת מכיוון שרמה גבוה של אומגה6- מתפרק באופן מסיבי וגורם ליצור של מולקולות של ציטוקיניס (cytokines ), לאחר שמולקולות אלה מעוררות תהליכים הגורמים להזדקנות מוקדמת ולהתפתחות של מחלות ממושכות המביאות בסופי של דבר למוות. במילים אחרות, תסמונת הדלקת כללית היא תופעה שכיחה בגיל מבוגר לרוב כתוצאה מרמות גבוהות של אומגה-6 משמעותית לעומת אומגה-3.

אומגה-3 פועל נגד סטרס ונזק הנגרם מרמות גבוהות של קורטיזול.


מצב של סטרס ממושך מביא להפרשה מוגברת של הורמוני הסטרס כגון קרוטיזול, אדרנלין ונור-אדרנלין(10). הורמונים אלה גורמים להתפתחות של מחלות קרדיו-וסקולריות, זיהומים, עודף משקל, יתר לחץ דם ועליה ברמת גבוהה של שומנים בדם ובקיצור להזדקנות מהירה ולמוות. אומגה-3 ממתן את ההפרשה של קורטיזול(11) והורמונים אחרים.

אומגה-3 ממתן מצבים של דיכאון וחרדה

אומגה-3 הוא מרכיב חיוני בממברנה של תאי המוח ומעלה את העברת הסיגנלים בין תאי המוח עם סרוטונין. בדיכאון קיים מצב של ירידה ברמת הסרוטונין, אומגה-3 יכול להפחית את מצבי דיכאון אודות להשפעה אנטי-דלקתית. בנוסף נמצא שנשים שסובלות מדיכאון ומניה-דפרסיה, רמת האומגה-3 במוח נמוכה. כמיות נמוכות של אומגה-3 יכולות לגרום להתאבדות. לפיכך, מינון גבוה של אומגה-3 יכול להשיג ירידה של 34 % בסימפטומים של דיכאון.
גם במקרה של חרדות, אומגה-3 מוריד את סף החרדה, כמו בדיכאון, אצל מבוגרים.

אומגה -3 והשפעתו על תסמונת מטבולית

תסמונת מטבולית היא קבוצה של גורמי סיכון המורכבת מהגדלת היקף הבטן בגלל עודף משקל, סוכרת (בגלל התנגדות להשפעה של אינסולין), יתר לחץ דם, רמה גבוהה של כולסטרול וטריגליצרידים בדם וירידת ה- HDL. אנשים עם רמות נמוכות של אומגה-3 נמצאים בסיכוי גבוה פי 2.4 לחלות בתסמונת מטבולית. מצד שני, אנשים שטופלו במנות גבוהות של אומגה-3 הראו ירידה של 46% בגורמי הסיכון אלו.

נטילת אומגה-3 במינון של 1-3 גרם ליום משפיע על 5 פרמטרים של תסמונת מטבולית:
- מקטין את הגודל של תאי שומן כלומר יש לו השפעת נגד השמנה.
- משפר את הפעילות של האינסולין בתאים
- מוריד את לחץ דם סיסטולי ודיאסטולי.
- מוריד את רמת הטריגליצרידים וגורמי סיכון אחרים אחראיים להתפתחות של טרשת עורקים
- מעלה את הרמות של ה HDL.
- כל הסיבות הללו נובעות מהשפעה אנטי-דלקתית של אומגה-3.

אומגה 3 נלחם בסרטן בשלבי הראשונים

דלקת כללית ממושכת בגוף גורמת למוטציה בגנים ולהתפתחות של מחלת סרטן. במחקר מקיף על השפעת הבריאות של הדיאטה הים-תיכונית שמכילה כמויות גדולת של ירקות, פירות ודגים עם אומגה-3 לעומת הדיאטה המומלצת על ידי האגודה אמריקנית למחלות לב, נמצא שהדיאטה הים-תיכונית גרמה לירידה של 56 % בהתפתחות של מחלת סרטן ובירידה של 61% בסיכון למות מסרטן. בהשוואה לדיאטה אמריקנית.
סוגי סרטן של מערכת העיכול, ערמונית, סרטן העור והשד הופיעו בתדירות נמוכה יותר באנשים שנטלו אמוגה-3

אומגה-3 הגנה חיונית על הכליות והכבד

מחלת כליות שכיחה למדי בגיל מבוגר. למרות שקיימות סיבות רבות לאי-ספיקת כליות סופנית, למצב זה מגיעים בגלל עומס חמצני ודלקתי ממושך. במחקר שנערך, החולים קבלו אומגה-3 במשך זמן רב ונמנעה התפתחות של מחלה כליות ב32% של המטופלים גם חולים שעברו השתלת כליות והיו עם רמות גבוהות של אומגה-3 בדם, דווחו פחות מקרים של דחיה לעומת אלה עם רמות נמוכות.
מחקרים אחרים הראו ירידה של 52-56% בשכיחות של אי-ספיקת כבד אצל חולים עם כבד שומני, סוכרת ומחלות קרדיו-וסקולריות, ירידה ברמת המרקרים של נזק כבדי ושיפור המרקם הכבד כאשר רמת האומגה-3 גבוהה.


-----------------------------------------------------------------------------------
מקור: Life Extension Magazine
http://www.lef.org/magazine/mag2011/oct2011_Slash-Your-Risk-for-Premature-Death-with-Omega-3s_01.htm

חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים