דיאטה רבת שומן היא טובה יותר להורדה במשקל
מחקר חדש, שהוצג בכנס של החברה American College of Sport Medicine שנערך השנה, מראה שדיאטה המבוססת על מעט פחמימות והרבה שומנים בריאים (שמן זית, אומגה 3, אומגה פשתן, זיתים, אגוזי מלך וכו'), יעילה יותר להורדת במשקל מאשר דיאטה המומלצת על ידי החברה האמריקנית למחלות לב המבוססת על הרבה פחמימות ומעט שומנים.

במחקר זה נבדקו 55 גברים ונשים שמנים. חילקו אותם לשתי קבוצות לפי דיאטה: לקבוצה אחת המזון הכיל הרבה פחמימות ומעט שומנים, ולקבוצה שניה המזון הכיל מעט פחמימות והרבה שומנים. כל קבוצה ביצעה אותה רמה של פעילת גופנית על מסלול הליכה והרמת משקלות ואותה כמות של קלוריות יומיות.

במחקר נשאלו שלוש שאילות: באיזה סוג של דיאטה ניתן להוריד 5 ק"ג מהמשקל , כמה ימים לוקח להשיל 5 ק"ג ומה השפעתה של הדיאטה על תפקוד כלי דם היקפיים.
במשך שנים קיים מיתוס שדיאטה עם הרבה שומנים ומעט פחמימות יכולה להעלות את הסיכון להתפתחות מחלת לב. מיתוס שני הוא שאם אנו אוכלים שומנים, לא נוכל לרדת במשקל. המיתוס השלישי הוא שאכילת שומנים פוגעת בתפקוד של כלי דם היקפיים הגורמת להתכווצות של כלי דם וליתר לחץ דם.

תוצאות המחקר:
  • בשני סוגי הדיאטה, הנבדקים הצליחו להוריד 5 ק"ג במשקל. אולם המטופלים שקיבלו דיאטה רב שומנית ומעט פחמימות הורידו 5 ק"ג במשקל ,תוך 45 יום. בעוד הקבוצה השניה עם דיאטה רב פחמימות ומעט שומנים ירדו 5 ק"ג במשקל רק אחרי 70 יום.
  • בדיקות שנעשו לשתי קבוצות על מנת לבדוק את השפעת הדיאטה על תפקוד כלי דם ההיקפים הראו שדיאטה רב שומן מעט פחמימות לא פוגעת בתפקוד של כלי דם היקפיים.
  • המטופלים עם דיאטת רב פחמימות ומעט שומנים לוקח להם יותר זמן להוריד 5 ק"ג במשקל, מכיוון שהם מפעילים את המנגנון של הפעלת האינסולין כלומר דיאטה רב פחמימות גורמת לעליה ברמת האינסולין בדם ולאגירה הפחמימות בגוף בצורת שומן.
  • בדיאטה רב שומן ומעט פחמימות, רמת האינסולין בדם נמוכה והגוף נדרש להשתמש במאגרי שומן מקור לאנרגיה.
  • מחקר זה הראה שאין צורך לפחד מלאכול שומנים בריאים מאחר שהגוף משתמש בהם כמקור לאנרגיה. זאת בתנאי שרמת האינסולין בדם נמוכה.

חפש
 
 אין להשתמש במידע שבאתר כתחליף לאבחנה ולטיפול רפואי מוסמכים והאחריות לגבי התוצאות חלה על המשתמש בלבד
כל הזכויות שמורות ל ד"ר אלכס ארדיטי עיצוב ובניית אתר: אינטרטק בניית אתרים
לייבסיטי - בניית אתרים